CZEGO UCZYĆ ?

Jak wspierać rozwój talentu do gry w piłkę nożna

u swojego dziecka?

Jesteśmy dopiero na etapie szkolenia wstępnego, zapoznawania z dyscypliną jaką jest piłka nożna. Poniżej podajemy kilka sposobów jak można wspierać działania i starania trenera, które mają na celu rozwój umiejętności gry w piłkę nożną.

1. Tłumaczymy zasady - w wolnych chwilach podczas oglądania meczu lub zabawy na podwórku można tłumaczyć dziecku podstawowe zasady gry czyli co to jest aut i jak wznowić grę z autu? Zakaz dotykania piłki rękoma? kiedy jest faul a kiedy go nie ma? co może robić bramkarz ?

2. Wspólne oglądanie meczów. Polecamy wycieczki na mecze Śląska lub inne. Nie długo będzie również mecz reprezentacji Polski we Wrocławiu. Dzieci na prawdę dużo potrafią się uczyć oglądając dorosłych piłkarzy. Podobnie w telewizji chociaż 15 lub 20 minut oglądania meczu może pomóc w lepszym zrozumieniu piłki nożnej.

3. W wolnych chwilach grajmy z dzieckiem w piłkę. Jeśli mamy możliwość to organizujmy im tzw. małe mecze z rówieśnikami lub starszymi chłopcami 2na2 , 3na3 itd. W ostateczności przeciwnikiem np. bramkarzem mogą zostać sami rodzice ;)

4. Wykonywać z dzieckiem ćwiczenia , które są w dziala "zadanie domowe". Wystarczy nawet 15 minut dziennie lub co drugi dzień.

Marcinkowice 28.01.2017r. fot. Kowalczyk