Międzynarodowy Dzień Dziecka

• autor: Krzysztof Witaszek, 2018-05-31 20:24

Znalezione obrazy dla zapytania Międzynarodowy Dzień Dziecka

Międzynarodowy

Żyjcie tak, aby każdy kolejny dzień był niesamowity,

Jak trening w Parasolu.

Wypełniajcie każdą chwilę tak, żeby wspominać ją z radością,

Jak turniej w Parasolu.

Czerpcie energię ze słońca, kapiącego deszczu i uśmiechów trenerów.

Szukajcie siły, entuzjazmu i energii od rodziców.

Żyjcie najpiękniej jak umiecie w barwach MKS Parasola!

Krótka Historia:

W Polsce i innych byłych państwach socjalistycznych Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest od 1950 w dniu 1 czerwca. Po raz pierwszy zorganizowano go w związku z akcją zbierania podpisów pod Apelem sztokholmskim. Od 1952 stało się świętem stałym. Jego inicjatorem jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata.

Od 1994 tego dnia w Warszawie obraduje Sejm Dzieci i Młodzieży Niestety ale w tym roku po raz pierwszy dzieci nie zostały wpuszczone do sejmu. Dlaczego? Ponoć względy bezpieczeństwa. Widocznie nasz Sejm nie jest bezpieczny dla małych obywateli.

Z okazji Dnia Dziecka w szkołach często obchodzony jest dzień sportu; np. poprzez organizowanie rozgrywek między klasowych.

Przed II wojną światową z inicjatywy Polskiego Komitetu Opieki nad Dzieckiem od 1929 roku w dniu 22 września obchodzono Święto Dziecka. Tego dnia po mszach w kościołach dzieci udawały się do szkół na uroczyste akademie, a następnie na przygotowane wycieczki i zabawy, w czasie których rozdawano słodycze, zakupione ze środków pozyskanych ze zbiórek publicznych.

Są także inne dni, które w nazwie mają „Międzynarodowy Dzień Dzieci”, o których dzieci i my dorośli powinniśmy wiedzieć i pamiętać o nich. Nie są to radosne dni i nie są to chlubne dni dla dzieci. Są to dni upamiętniające dzieci: bite, bezdomne, wyzyskiwane czy siłą wcielane do wojska.

- Międzynarodowy Dzień Dzieci-Żołnierzy (12 lutego)

- Międzynarodowy Dzień Dzieci Ulicy (12 kwietnia)

- Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego (25 maja)

- Międzynarodowy Dzień Sprzeciwu wobec Pracy Dzieci (12 czerwca)

- Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci (19 listopada)

Krośnice - Obóz Zimowy, 17.01.2018r.