Apel Kuratora Oświaty

• autor: Krzysztof Witaszek, 2018-10-06 08:09

Znalezione obrazy dla zapytania kurator oświaty wrocław

Apel

Kuratora Oświaty

Otrzymałem poniższy apel, którym moim zdaniem powinienem się nim z Wami podzielić.

Szanowni Państwo!

Komenda Wojewódzka Policji ostrzega przed kolejnym zagrożeniem w sieci pn. „#Momo Challenge”, będącego odmianą starej gry internetowej pn. „Niebieski Wieloryb”. Rozprzestrzenia się za pośrednictwem mediów społecznościowych i telefonów komórkowych. Ukierunkowana jest na dzieci i młodzież. Komunikatory internetowe zachęcają użytkowników do nawiązania kontaktu z Momo – lalką o dziwnej, makabrycznej damskiej twarzy. Po nawiązaniu znajomości ofiary otrzymują psychodeliczne wiadomości oraz groźby, a także są instruowane, aby wykonać serię niebezpiecznych zadań i wyzwań (ang. challenge). Może również nastąpić hakowanie telefonu ofiary, upublicznienie jej danych osobowych lub wyrządzenie szkody członkom rodziny w celu wymuszenia kolejnych działań. Groźby i komunikaty często towarzyszą niepokojącym, przerażającym lub krwawym obrazom. Numery telefonów związane z grą pochodzą z Japonii, Kolumbii i Meksyku.

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczniów oraz fakt, iż gra „#Momo Challenge” stanowi poważne zagrożenie, funkcjonariusze komend miejskich i powiatowych oraz komisariatów dolnośląskiej policji zostali zobowiązani do podjęcia działań profilaktycznych we współpracy ze szkołami i placówkami oświatowymi naszego województwa. Apeluję do Państwa Dyrektorów, Nauczycieli i Wychowawców, by podjąć wspólne działania z policją, których celem będzie zapobieganie rozpowszechnianiu się tej gry.

Janusz Wrzal

Dolnośląski Wicekurator Oświaty

Bitwa Bramkarska - Wrocław 23.06.2018r.